BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU logo zwart
Nieuws

Kuurne lanceert vier Ezelgem Wandelroutes

Foto NSK
Foto NSK
Tijdens het Ezelsweekend die valt op 3 en 4 oktober opent de gemeente Kuurne vier nieuwe permanent bewegwijzerde wandelroutes die samen een klaverblad vormen.   Elke wandelroute doet een ander deel van de gemeente aan.   “Deze vier wandelroutes zijn de ideale gelegenheid om uw wandelschoenen aan te trekken en op ontdekkingstocht te gaan langs bekende wegeltjes en alom bekende hotspots in Kuurne.”, vertelt Schepen van toerisme Jan Deprez, “Elke wandeling vertrekt aan de parking van zaal Kubox.  Door de permanente bewegwijzering kunnen wandelaars op elk moment van de dag dus wandelen, het ganse jaar door.  Wie de vier lussen combineerd kan zo een wandeling van 28 km lang maken.” De ezelgemroutes zijn gratis en zijn voorzien van maar liefst 300 bordjes die de wandelaar de weg wijzen.  “Sinds enkele jaren organiseert de Orde van de Ezel op paasmaandag een ezelswandeling.”, gaat Claude Verhelst van de Orde van de Ezel door die eveneens de vier wandelroutes bedacht, “Dit inspireerde ons om samen met de gemeente vier routes samen te stellen.  Dit jaar kon onze Ezelswandeling helaas niet door gaan, maar deze Ezelgemwandelingen zijn zeker een waardige vervanger dit jaar.  Elke wandeling doet een andere windstreek aan.  De noordwandeling is 6,5 km en gaat door de mooiste plekjes van Sint-Pieter, de Oostwandeling is de grootste 7,7 km en gaat naar de banmolens en piept even over de grens met Harelbeke. De Westwandeling is 7,1 km en leidt richting Sente – mortierhoek en ten slotte de Zuidwandeling is 7,1 km en verbindt de groene vingers binnen onze gemeente.”  De benaming van de wandelingen kent echter een paar jaar terug zijn oorsprong.    “In 2015 doopten we op 5 oktober Kuurne om tot Ezelgem.”, verduidelijkt burgemeester Francis Benoit, “Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan daarvan, was het dan ook tijd voor onze eigen Ezelgem-wandelroutes, een investering voor onze gemeente van 5700 euro.”  Meer info over deze vier nieuwe wandelroutes is terug te vinden via www.kuurne.be/ezelgem-wandelroute  

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
22 september 2020
Geschreven door
BRU redactie (NSK)
Nieuws
Middenstand 100 jaar

NV De Middenstand is eeuw oud

KUURNE – Aanstaande zondag worden, naar aanleiding van het 100-jarig bestaan van De Middenstand, de huidige bestuurders van NV ‘De Middenstand van Cuerne’ ontvangen op