BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU logo zwart
Nieuws, Samenleving

Twintig enthousiaste Kuurnse vrouwen houden collectief ‘De Ezelinnen’ boven de doopvont

42 KUUR Kuurnse Ezelinnen BR1 De jongste groepering die Kuurne rijk is kreeg de benaming ‘De Ezelinnen’ mee.  Initiatiefneemsters Catherine Boury, Anne De Meester en Lydia Verfaillie hebben alvast leuke plannen in petto met hun geesteskindje.  Zo willen de initiatiefneemsters die reeds navolging kregen en ‘De Ezelinnen’ zagen aangroeien tot een groep van twintig enthousiaste Kuurnse vrouwen met pit als eerste activiteit een leuke vrouwendoedag organiseren.   Een gezellige zomeravond gekoppeld aan een barbecue, meer hadden Catherine Boury, Anne De Meester en Lydia Verfaillie niet nodig om hun idee waarop ze reeds een tijdje aan het broeden waren gestalte te geven.   Al snel vonden de drie dames toen ze hun plannen uit de doeken deden navolging en zagen zo hun collectief aangroeien tot twintig leden.  “Kuurne is een bruisende gemeente, waar wel altijd iets te beleven valt voor gezinnen of kinderen”, vertelt initiatiefneemster Anne De Meester, “Een evenement dat echter enkel voor vrouwen is voorbehouden ontbreekt in het rijtje, vandaar ons initiatief die deze leegte wil opvullen.  Onze eerste vergadering ging door op woensdag 12 oktober en leverde meteen een zee van ideeën op.   Vooral het enthousiasme dat voelbaar aanwezig was tijdens het brainstormen naar activiteiten voelde goed.  Onze leden zijn alvast twintig Kuurnse vrouwen met pit tussen de 21 en 70 jaar die weten wat ze willen.  Een politiek of feministisch statement draagt ons collectief niet en evenmin zijn wij een vrouwenbeweging die ons kanten tegen de mannen in onze samenleving.  Ons enige doel dat we willen nastreven is om één dag de vrouwen uit Kuurne, maar ook van ver daarbuiten, in de watten te kunnen leggen tijdens een eigen vrouwendoedag waarop diverse activiteiten staan ingepland.”  Voorlopig staat op de agenda van ‘De Ezelinnen’ een startactiviteit ingepland op zondag 17 september 2023 die zal doorgaan tussen 10 en 18 uur op het domein van Hoeve Vandewalle.  “Een van onze leden is tweevoudig wereldkampioen boksen Oshin Derieuw”, gaat Anne verder, “Toen ze ons opzet hoorde was ze er meteen voor te vinden.  Voorlopig houden wij het bij dit ene evenement dat eveneens doorspekt zal zijn met sporen van 900 jaar Kuurne.  Na afloop komt er dan een evaluatie die bepalend zal zijn of het evenement nog verdere navolging zal krijgen.  Voor teleurgestelde mannen en kinderen kan ik er nu reeds aan toevoegen dat ook zij die dag welkom zijn, maar helaas niet zullen kunnen deelnemen aan een aantal geplande activiteiten.”  Tijdens de dag van, voor en door vrouwen staan onder meer doe activiteiten gepland als muziek, workshops, sport en spel, toneel en nog zoveel meer.   Deelnemen aan de activiteiten kan tegen een zacht prijsje.  Wie wil toetreden tot ‘De Ezelinnen’ kan contact opnemen met een van de initiatiefneemsters.

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
19 oktober 2022
Geschreven door
BRU redactie (NSK)
Nieuws, Samenleving
De ultieme voetbalkenner is van Kuurne

De ultieme voetbalkenner is van Kuurne

KUURNE – Tot 14 juli rolt de bal op het Europees Kampioenschap voetbal in Duitsland. Gemeente Kuurne heeft, in samenwerking met Tifogame, een gepersonaliseerd online