BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU logo zwart
Nieuws

Drinken en rijden nu toch mogelijk dankzij Nulleke

Foto NSK
Foto NSK
Robbe Cossement (22) is student entrepreneurship aan de VIVES Hogeschool te Kortrijk. Samen met vijf collega – studenten bedacht Robbe minionderneming Nulleke.be die rijden en drinken mogelijk maakt.  Nulleke is een 0,0 % alcoholvrij bier die fruitvol van smaak is en geschonken wordt in een herbruikbare beker om de ecologische voetafdruk ervan zo laag mogelijk te houden.  De slogan van CEO Robbe Cossement luid dan ook: Wie nulleke drink, rijdt wel! Wie meer dan een nulleke drinkt zal toch niet dronken worden Wij rijdt, drinkt beter niet! Klinkt het.  Maar vanaf heden zou daar wel eens verandering kunnen in gaan komen gezien student entrepreneurship Robbe Cossement uit Kuurne en vijf van zijn collega’s van de VIVES Hogeschool onlangs uitpakten met Nulleke.be, een alcoholvrij bier met een fruitvolle smaak. “Toen we een minionderneming dienden op te starten als bachelorproef was het eigenlijk niet zo lang zoeken om een geschikt product te vinden”, vertelt CEO Robbe Cossement van nulleke.be, “Op regelmatige basis halen ongevallen die gerelateerd zijn aan alcohol het nieuws.  Meteen voor ons team reden genoeg om een denktank op te starten die ons uiteindelijk bracht bij alcoholvrijbier, waarop wij op zoek gingen naar een brouwerij waarmee we in zee konden gaan.  Deze brouwerij vonden we in Heule, gezien Eutropius Brewery meteen potentieel zag in ons project.   Tijdens een bezoek aan de brouwerij werd gretig gedebatteerd over de smaak die we wilden geven aan ons nulleke en over de hoeveelheid alcoholvrijbier die er diende gebotteld te worden.  Eens daarmee klaar kon de productie van ons geesteskindje van start gaan.  Van deze periode werd door ons team gebruik gemaakt om ook een etiket te ontwikkelen die op de flesjes diende te komen.”  Robbe en zijn vijf collega studenten kozen ervoor om in totaal 1200 liter van hun alcoholvrij bier te laten brouwen, meteen goed voor 3600 flesjes van 33 centiliter. Bob campagne geen interesse “Aanvankelijk hadden wij gedacht dat nulleke.be het perfecte product was om ook door de bob-campagne te laten promoten.”, gaat Robbe verder, “Maar ondanks ons voorstel, kwam er vanuit de bob-campagne zelf geen respons op ons idee.   Waar we nulleke.be openbaar verkopen zorgen we er ook voor dat geïnteresseerden eens kunnen aanvoelen hoe het is om dronken te zijn.  Via een Virtual-Reality-bril proberen we dan ook zo goed als mogelijk dergelijke toestand na te bootsen gezien onze leuze is “Don’t drink and drive”, maar met ons nulleke.be is dat nu eigenlijk een beetje achterhaald (lacht).  Ook de verkoop van ons alcoholvrijbiertje die een kenmerkende Citrussmaak heeft loop heel goed.  De helft van onze voorraad ging reeds de deur uit en we mochten zelfs al enkele telefoontjes ontvangen van bedrijven en drankencentrales die interesse betoonden in ons bier.  Zelfs uit Nederland kwam reeds respons!”  Wie het alcoholvrijbier van Robbe Cossement, Lauralyn Feryn, Quinten Braem, Sarah Perdu, Marie Carrette en Louise Leon eens zelf wil proeven kan dit bestellen via www.nulleke.be.

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
28 januari 2023
Geschreven door
BRU redactie (NSK)
Nieuws

Vliegende start voor Drone Dock in Oostende

POM West-Vlaanderen opende op dinsdag 26 september officieel Drone Dock naast het Vlaams Luchtvaartopleidingscentrum (VLOC) in de Nieuwpoortsesteenweg in Oostende. Hogeschool VIVES neemt de uitbating