BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU logo zwart
Nieuws

Minionderneming Connexgen sleept de prijs meest creatieve concept in de wacht

Foto NSK
Foto NSK
Connexgen, de minionderneming van Spes Nostra Kuurne, is dit jaar een van de vele miniondernemingen die een worp doen naar de titel van ‘Beste minionderneming van het jaar’.  Het product die de jongeren van deze minionderneming bedachten en aanbieden kreeg de naam ‘De tijd Vliegt’ mee en is een betaalbaar gezelschapsspel dat als doel heeft een sterkere band te genereren tussen jongeren en hun grootouders. Ondernemers in spé Elk jaar opnieuw gaat Vlajo op zoek naar de beste minionderneming van het jaar.  In deze wedstrijd kon doorheen de jaren Spes Nostra Kuurne reeds een stevige reputatie uitbouwen en slaagden reeds meerdere miniondernemingen van de school erin om ver door te stoten in deze wedstrijd.  Ook dit jaar vormt een enthousiaste groep ondernemers in spé bestaande uit Noura Benmourghi (CEO), Niels Vankeirsbulck (CEO), Kato Vandevyver (Technische directeur), Flora Denoulet (Technische directeur), Joran Vandromme (Technische medewerker), Sundus Lamdjad (Financiële medewerker), Nima Eggermont (Financiële directeur), Hanne Garmyn (Administratieve directeur), Marith Decaesteker (Administratieve medewerker), Matthias Opsomer (ICT directeur), Tijl Vanneste (ICT medewerker), Lotte Bossuyt (ICT medewerker), Isha Mattelaere (Commerciële directeur), Marit Hocedez ( Commerciële medewerker), Emma Zeebroek ( Commerciële medewerker) en Farida Aschabova ( Commerciële medewerker), allemaal leerlingen uit de  derde graad van Spes Nostra Kuurne, de stuwende krachten achter Connexgen, de minionderneming die het spel ‘De Tijd Vliegt’ bedacht. Diverse ideeën “Vorig jaar net voor de grote vakantie kwam onze groep voor een eerste keer samen om te brainstormen over het product die we zouden aanbieden”, vertelt Noura Benmourghi, CEO van Connexgen, “Meteen werden enkele mogelijke producten naar voor geschoven.  Dit ging van een toeklapbare fietshelm tot een projectiescherm voor GSM.  Uiteindelijk werd in de maand september gekozen voor het dementievriendelijke gezelschapsspel ‘De Tijd Vliegt’ die tussen jongeren en hun grootouders een sterkere band zou moeten genereren.  Het concept van het spel werd volledig door onze groep bedacht, met extra aandacht voor de doelgroep die ermee aan de slag zou gaan, wat een enorme voldoening gaf.  Zo zorgden we voor een extra grote dobbelsteen om het spel mee te spelen, heldere kleuren, een groot lettertype en worden de pionnen die bij het spel steken in onze school zelf vervaardigd.  Het spel omvat ook zes thema’s: Vertel vragen, muziekvragen, West-Vlaamse woorden, gerechten, beweeg- en doe opdrachten en zintuigen.  Om de opdrachten voor iedereen haalbaar te houden gingen we te rade bij Sarah Claeys, van het Sociaal Huis, die over een enorme kennis beschikt als het om mensen met dementie gaat. Leercoach heel dankbaar Maar ook onze leercoach Kristof Tanghe zijn we erg dankbaar gezien we zonder hem dit zelf niet hadden gekund. Hij biedt ons heel veel steun aan en begeleidt ons waar hij maar kan doorheen het proces.”  Op zaterdag vier februari viel het idee van Connexgen reeds voor de eerste maal in de prijzen tijdens de Vlajo verkoopdag in het Ring Shopping te Kortrijk.  Het dementievriendelijke gezelschapsspel ‘De tijd Vliegt’ werd die dag uitgeroepen tot meest creatieve concept wat de jongeren meteen een stevige boost gaf om met nog meer energie verder te gaan in deze wedstrijd. “Aan het spelbord zoals we het nu aanbieden, gingen diverse prototypes vooraf”, gaat Niels Vankeirsbulck, eveneens CEO van Connexgen verder, “We lieten het eveneens uittesten in een woonzorgcentrum in Kuurne en Brugge.  Telkens mochten we daarbij heel positieve feedback ontvangen van zowel de bewoners als hun begeleiders.  Daarnaast houden we bewust ook de kostprijs van ons spel zo laag mogelijk, zodat het voor iedereen toegankelijk zou zijn.  Ondertussen werden we reeds door heel wat geïnteresseerden gecontacteerd.  Wie het spel wenst aan te kopen kan intekenen op onze voorverkooplijst.”  Wie het spel wenst aan te kopen betaalt 34,99 euro en kan dit doen via de website van minionderneming Connexgen die je terug kan vinden via connexgen.jouwweb.be of via het emailadres Connexgenmini@gmail.com

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
24 februari 2023
Geschreven door
BRU redactie (NSK)
Nieuws