BRU logo zwart
Nieuws, Wegenwerken

Gevleugeld zebrapad voor veiligere Kerkstraat

BLANKENBERGE – Vanaf maandag 24 maart start het Agentschap Wegen en Verkeer met de aanleg van een gevleugeld zebrapad op de Kerkstraat (N371) ter hoogte van de Dumonstraat in Blankenberge. Deze locatie staat op de dynamische lijst van gevaarlijke punten. Met deze ingreep willen we oversteken op die locatie veiliger maken voor voetgangers. De werken zullen twee weken duren. 

In het verleden gebeurden er ernstige ongevallen op de Kerkstraat (N371) ter hoogte van het zebrapad vlakbij het kruispunt met de Dumonstraat. Deze locatie staat daardoor op de lijst van gevaarlijke punten in Vlaanderen. Om ervoor te zorgen dat voetgangers die er de Kerkstraat willen oversteken beter zichtbaar zijn voor het aankomend gemotoriseerd verkeer, wordt het zebrapad omgevormd naar een gevleugeld zebrapad. De witte strepen van het zebrapad worden verlengd tegen de rijrichting in om gemotoriseerd verkeer vroeger te doen stoppen. Extra beugels begeleiden voetgangers naar de oversteekzone want de verlengde delen van het zebrapad dienen zelf niet als oversteekzone maar als bufferzone met het overige verkeer. Naast de extra belijning worden ook de begeleidingsbeugels geplaatst en de middeneilanden verbreed. In een latere fase komt er ook nog punctuele verlichting ter hoogte van het zebrapad. 

Hinder tijdens de werken

Fietsers en voetgangers behouden op de Kerkstraat doorgang in beide richtingen tijdens de werken. Gemotoriseerd verkeer vanuit Blankenberge richting Brugge kan ook steeds doorrijden. In de andere rijrichting, van Brugge naar Blankenberge, moet dit verkeer omrijden via de Zeebruggelaan (N335), de Polderlaan en de Koning Albert I-laan (N34). De werken starten op maandag 24 maart en zullen, indien de weersomstandigheden het toelaten, duren tot en met 4 april.

Een gevleugeld zebrapad is een zebrapad dat verlengd wordt tegen de rijrichting in. Zo wordt de dode hoek van voertuigen verplaatst naar een zone waar geen voetgangers oversteken, wat de oversteek voor voetgangers veiliger maakt. Een gevleugeld zebrapad maakt ook dat voertuigen tijdig remmen.

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
22 maart 2025
Geschreven door
BRU redactie Ronny Hantson
Nieuws, Wegenwerken