DIKSMUIDE – In het Blankaartpark wordt op zondag 6 juli een geboorteborrel voor de nieuwe zeearendkuikens – nog altijd uniek in België – georganiseerd.
De namen roepen enige ‘controverse’ op, maar dienen als een ode aan de locatie waar de kuikens geboren zijn: de Vijfhuizen, een historische plek aan de Blankaartvallei.
De geboorte van deze kuikens markeert een bijzondere gebeurtenis, die samen met de buurt wordt gevierd. Vorig jaar werd er een oproep gedaan voor financiële steun voor een webcam bij het nest; twaalf donateurs maakten dit mogelijk, hoewel de installatie onlangs door de milieu-inspectie werd ontmanteld.
De gezamenlijke inspanningen van de buurt hebben geleid tot een sterke band met de natuur en de festiviteiten zijn bedoeld om die verbinding te vieren. Tijdens de geboorteborrel vertelt auteur Jan Huyghe meer over de echte Stephanie en Aloïs Leeman, terwijl gedeputeerde Jurgen Vanlerberghe de betekenis van deze gebeurtenis voor de regio benadrukt.
Iedereen is van harte welkom om dit feest te vieren met een gratis drankje en muziek van de band Revolt.
Praktisch
Geboorteborrel van Stephanie & Alois – zondag 6 juli Blankaartpark Woumen – om 14u00 opening Pop Up Troone – Zeearendeneditie 2 – verwelkoming door conservator Guido en buurman Manu – toespraak “voor meer biodiversiteit” door Jurgen Vanlerberghe, gedeputeerde provincie West-Vlaanderen – toespraak “Het verhaal van Stephanie en Aloïs” door auteur en historicus Jan Huyghe – Intronisatie van de Meters en de Peters – Receptie met Arendbier – Om 15u30 optreden van Revolt, akoestische band met covers en eigen muziek.
Iedereen is welkom vanaf 14u00 en krijgt een gratis drankje aangeboden.