BRU logo zwart
Evenementen, Nieuws

Kuurne maakt zich op voor de 26ste editie van de Grote Kuurnse Rommelmarkt

Grote Kuurnse Rommelmarkt

KUURNE – Op zondag 17 augustus wordt het gemeentecentrum van Kuurne opnieuw omgetoverd tot een waar rommelparadijs. Voor de 26ste keer organiseert vzw De Ommeganckgezellen de Grote Kuurnse Rommelmarkt, die van ’s morgens vroeg tot in de avond opnieuw duizenden bezoekers zal verwelkomen. Maar liefst 450 standhouders zullen vanaf 6 uur ’s ochtends de centrumstraten van Kuurne innemen met hun uitgestalde tweedehandswaren.

“De werkzaamheden in de Generaal Eisenhowerstraat zijn zo goed als afgerond, waardoor bezoekers opnieuw extra waakzaam moeten zijn aan het kruispunt met de Kerkstraat,” aldus voorzitter Filiep Notebaert. “Om dit jaar nog meer volk aan te trekken, hebben we gekozen voor een uitgebreidere publiciteitscampagne, met onder andere grote regionale affiches en radioreclame op twee radiostations. Op die manier hopen we Kuurne op 17 augustus nog meer te laten bruisen.”

Ruim parkeeraanbod

Hoewel er in Kuurne nog enkele werven actief zijn, belooft het parkeeraanbod ruim voldoende te zijn. “We rekenen daarvoor op onder meer parking Damier, de parking aan zaal Kubox en diverse plaatsen langs de Leieboorden,” vervolgt Notebaert. “Nieuw dit jaar is de speciaal voorziene parking voor minder mobiele bezoekers, gelegen aan het Weggevoerdenplein.”

De organisatie mikt dit jaar op ongeveer 10.000 bezoekers. Nieuw is ook het aangepaste reglement voor standhouders: het aanbieden van nieuwe goederen is voortaan verboden. Daarnaast is ook occasionele handel gelegen binnen een straal van 100 meter van de rommelmarkt niet toegestaan. “Zo behouden we het karakter van een echte rommelmarkt,” legt Notebaert uit.

De grote Kuurnse Rommelmarkt
Foto Hendrik Lefebvre

Diverse randactiviteiten

Naast de honderden standen met tweedehandsartikelen voorziet de organisatie ook in tal van randactiviteiten. Kinderen kunnen zich ’s namiddags uitleven aan de schminkstand  van 14.00 tot 17.30 uur, of zich laten verrassen door een ballonartiest. Voor de muzikale omlijsting zorgt muziekske Dust dan weer, terwijl op de kiosk op het Marktplein djembé-ritmes zullen weerklinken. Die worden verzorgd door vzw Jali Kunda tussen 14.00 en 16.30 uur. Bezoekers mogen daar zelfs hun eigen djembévaardigheden uittesten.

Om 18.00 uur sluit coverband The Chain de dag feestelijk af met een gratis kioskconcert. Deze vijf muzikale vrienden, die sinds 2022 samen muziek maken, brengen een gevarieerd repertoire met nummers uit de rock-, pop- en balladsferen.

Alle beschikbare plaatsen reeds de deur uit

De belangstelling om deel te nemen was alvast opnieuw overweldigend. “Reeds op de eerste dag van de inschrijvingen telden we 150 registraties,” vertelt Notebaert. Intussen zijn alle beschikbare plaatsen ingenomen, waarvan ongeveer 40% door Kuurnenaren. Ook standhouders uit Oost-Vlaanderen, Wallonië en zelfs Olen vonden hun weg naar de ‘ezelsgemeente’.

Tijdens het evenement zal in Spes Nostra een gelegenheidscafé worden ingericht. Bovendien zullen ook de parking van huis Van Wonterghem en de volledige Koning Albertstraat ingenomen worden door standhouders.

Deltagroep

“Het is telkens opnieuw een plezier om te zien hoe snel alles volzet raakt,” zegt Notebaert. “Het nieuwe registratiesysteem die door onze vereniging werd bedacht tijdens de twee coronajaren helpt ons daarbij vlot vooruit, wat ons werk en vele extra telefoontjes bespaart.  Vooral de vele mond aan mond reclame helpt ons daarbij goed vooruit.  Nieuw dit jaar is dat Deltagroep – een samenwerking tussen de maatwerkbedrijven De Kringloopwinkel, Constructief en Mobiel – na afloop van de markt niet-verkochte spullen zal inzamelen tussen 15.30 en 19.00 uur aan café De Platze. Zo krijgen ongebruikte goederen die nog in goede staat verkeren alsnog een tweede leven.”

De Grote Kuurnse Rommelmarkt zou niet mogelijk zijn zonder de steun van de gemeente Kuurne en tal van sponsors. Wie meer informatie wil over de Grote Kuurnse Rommelmarkt die plaatsvind op  zondag 17 augustus, tussen 6 en 18 uur, de diverse parkeermogelijkheden of een overzicht zoekt van de betrokken centrumstraten, kan terecht op www.rommelmarktkuurne.be.

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
27 juli 2025
Geschreven door
BRU redactie (NSK)
Evenementen, Nieuws