BRU logo zwart
Nieuws, Samenleving

Hoppy activeert opnieuw alcoholslot op deelsteps tijdens de kerstperiode in Kortrijk

Hoppy activeert opnieuw alcoholslot op deelsteps tijdens de kerstperiode in Kortrijk

KORTRIJK – Tijdens de kerstperiode activeert deelmobiliteitsaanbieder Hoppy opnieuw het alcoholslot op haar deelsteps in Kortrijk. Die maatregel werd vorig jaar al ingevoerd en bleek toen een duidelijke meerwaarde voor de verkeersveiligheid. Ook tijdens Sinksen werd het systeem succesvol ingezet.

Het alcoholslot werkt via een korte reactietest in de app. Wie onvoldoende alert reageert, kan de deelstep niet ontgrendelen. Zo wil Hoppy vermijden dat gebruikers onder invloed op een step stappen.

“De combinatie van sensibilisering en technologie heeft duidelijk gewerkt,” klinkt het bij Hoppy.  “We zagen dat gebruikers het systeem begrepen en respecteerden. Daarom hebben we er bewust voor gekozen om dit opnieuw te activeren tijdens de kerstperiode.”

“Verkeersveiligheid is een gedeelde verantwoordelijkheid. Met initiatieven zoals het alcoholslot tonen we dat technologie ons kan helpen om risico’s te beperken. Zeker tijdens feestperiodes willen we iedereen veilig op weg houden. De goede samenwerking met Hoppy maakt het mogelijk om samen stappen te zetten naar een veilige en leefbare stad” aldus Trui Steenhoudt, schepen van Mobiliteit & Openbare Werken.

Ook bewezen effect tijdens sinksen

Naast de kerstperiode werd het alcoholslot ook tijdens sinksen geactiveerd. Ook daar droeg de maatregel bij aan een veiligere omgeving, zonder het gebruik van deelsteps onmogelijk te maken voor nuchtere gebruikers.

Focus op preventie en veiligheid

Met deze herhaling benadrukt Hoppy dat verkeersveiligheid geen eenmalige actie is, maar een blijvende verantwoordelijkheid. De maatregel kadert binnen een bredere aanpak met onder meer snelheidsbeperkingen, no-ride zones en duidelijke parkeerregels.

“Deelsteps zijn een handig en duurzaam vervoermiddel, maar ze moeten correct en veilig gebruikt worden,” besluit Hoppy. “Door preventief in te grijpen op momenten met een verhoogd risico, dragen we samen bij aan veiligere straten.”

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
22 december 2025
Geschreven door
BRU redactie Ronny Hantson
Nieuws, Samenleving