BEVEREN-LEIE – Op zondag 20 september trekken opnieuw honderden wandelaars hun wandelschoenen aan in Beveren-Leie voor de 14e editie van Wandelen voor OIGO. Met wandelroutes van 5, 10 en 15 kilometer willen de organisatoren opnieuw zoveel mogelijk mensen samenbrengen voor een warme, sportieve en vooral betekenisvolle dag.
Wandelen voor OIGO is ondertussen een vaste waarde in Beveren-Leie. De voorbije editie, op 21 september 2025, was goed voor 410 deelnemers en bracht maar liefst 5.500 euro op. Ook dit jaar hopen de organisatoren opnieuw een mooi bedrag te kunnen schenken aan OIGO.
Samen stappen voor mensen met kanker
De vzw OIGO – Opgeven Is Geen Optie werd opgericht op 27 december 2007. De vereniging heeft als doel om een daadwerkelijke bijdrage te leveren in de strijd tegen kanker, met alle nodige middelen en initiatieven.
De afgelopen jaren kon OIGO dankzij acties en giften heel wat concrete projecten realiseren. Zo werden onder andere lasertoestellen, ijskappen en een toestel voor hand- en voetkoelingaangekocht. Ook werd mee geïnvesteerd in een ruimte waar kankerpatiënten kunnen genieten van gezichtsverzorging en massages. Daarnaast waren er projecten rond een zorgmap, Oncobrood en de inrichting van badkamers binnen de palliatieve zorg.
Van 2015 tot 2025 ging de steun onder meer naar het O.L.V. van Lourdesziekenhuis in Waregem en AZ Groeninge in Kortrijk, campus Ten Oever. In 2026 gaat de opbrengst van Wandelen voor OIGO opnieuw naar AZ Groeninge, campus Ten Oever.
Een verhaal dat begon met Sandra
Voor de organisatoren heeft OIGO bovendien een heel persoonlijke betekenis. Zij leerden de vereniging kennen via Sandra Cauwels, een vrouw die de boodschap van OIGO als geen ander belichaamde.
Sandra was een vechter. Een vrouw die niet opgaf. Haar strijd tegen kanker was intens, maar haar kracht en levenslust bleven anderen inspireren. Helaas werd de kanker uiteindelijk te sterk en overleed Sandra op 22 december 2011.
Haar woorden “Nie puppen” – niet opgeven – zijn blijven hangen. Ze vormen mee de rode draad achter Wandelen voor OIGO: blijven bewegen, blijven hopen en vooral samen iets betekenen voor mensen die met kanker geconfronteerd worden.
Meer dan een wandeltocht
Wie op 20 september naar Beveren-Leie komt, kan kiezen uit een wandeltocht van 5, 10 of 15 kilometer. Maar de dag draait om meer dan wandelen alleen.
Deelnemers en bezoekers kunnen er genieten van verse soep, beenhesp en taart, deelnemen aan de tombola en even tot rust komen tijdens een zorgmassage door Nele Coussement van Flow by Nele.
Het evenement wordt volledig gedragen door vrijwilligers. Zij zetten zich belangeloos in om van Wandelen voor OIGO ieder jaar opnieuw een warme ontmoetingsdag te maken én zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het goede doel.
Want uiteindelijk gaat het om één eenvoudige gedachte:
Samen kunnen we iets betekenen.
Samen stappen we verder.
Opgeven is geen optie.
Praktisch
Wandelen voor OIGO – 14e editie
📅 Zondag 20 september 2026
📍 Beveren-Leie
🥾 Wandelroutes: 5 km – 10 km – 15 km
❤️ Opbrengst voor OIGO – Opgeven Is Geen Optie
Meer informatie over OIGO: www.oigo.be



