bru logo zwart scaled
Evenementen, Nieuws

Beschermcomité Campo Santo herdenkt verzetsstrijdster Simonne Verhelle

Beschermcomité Campo Santo herdenkt verzetsstrijdster Simonne Verhelle

SINT-AMANDSBERG (GENT) – Op zaterdag 31 oktober 2026 gedenkt het Beschermcomité van het Gentse kerkhof Campo Santo verzetsstrijdster Simonne Verhelle (1921-1951).

Zij was een prominente Belgische verzetsstrijdster tijdens de Tweede Wereldoorlog, die deel uitmaakte van het Geheim Leger in de regio Gent. Op 15 juli 1944 vertolkte ze een sleutelrol bij de bevrijding van SOE geheim agent Albert Mélot uit de Gentse gevangenis. Zij werd door de nazi’s opgepakt, belandde in een concentratiekamp, maar overleefde de ontberingen. Simonne Verhelle overleed in 1951, zij werd 30 jaar.

Programma

Samenkomst aan het Oud Gemeentehuis van Sint-Amandsberg om 15u00, gevolgd door een bloemenhulde bij de graven van Jozef Van Damme, Simonne Verhelle en Jan Frans Willems.

Herdenking in de Sint-Amanduskapel, met onder meer een uiteenzetting door Marc Verschooris over ‘Simonne Verhelle en de Gentse verzetsvrouwen’, de projectie van de film van Fox-Movietone uit 1946. Aansluitend receptie.

De toegang tot het gebeuren is gratis. Er is tevens een tentoonstelling (ook op zondag 1 en maandag 2 november, telkens van 10u00 tot 12u30 en van 13u30 tot 17u00).

Een initiatief van Het Beschermcomité Campo Santo i.s.m. Documentatiecentrum voor Streekgeschiedenis dr. Maurits Gysseling, Dienst Cultuur Gent, Stad Gent en het Sint-Janscollege.

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
22 oktober 2026
Geschreven door
BRU redactie Ronny Hantson
Evenementen, Nieuws