KUURNE – Het gemeentebestuur van Kuurne blikt tevreden terug op een bijzonder geslaagde editie van de Ezelsfeesten. Vier dagen lang stond de gemeente in het teken van ontmoeting en verbondenheid. Dankzij de inzet van talrijke vrijwilligers, verenigingen, de politie en hulpdiensten bracht het drukke feestweekend opnieuw duizenden bezoekers op de been.
De vele activiteiten lokten heel wat volk naar het centrum, waar een geweldige sfeer heerste. Achter de schermen zorgden de politie, hulp- en gemeentediensten voor een strakke veiligheidsaanpak en een grondige voorbereiding.
Buiten enkele kleine interventies een rustig verloop
Dat die voorbereiding haar vruchten afwierp, blijkt uit de cijfers van de hulpdiensten. Het Rode Kruis moest slechts een beperkt aantal keren tussenkomen voor kleine verzorgingen en enkele gevallen van overmatig alcoholgebruik. Medische noodgevallen bleven uit.
Ook Brandweerzone Fluvia meldt een incidentloos weekend: zelfs het traditionele vuurwerk verliep vlekkeloos en zonder problemen.
Kordate aanpak bij incident op zondagnacht
Hoewel het feest op donderdag, vrijdag, zaterdag en maandag rimpelloos verliep, zorgde een incident op zondagnacht voor een schaduwzijde. Een beruchte groep ging toen tekeer tegen onschuldige burgers. Dankzij de verhoogde veiligheidsinzet kon de politie snel schakelen.
“De verhoogde inzet van politie, extra mobiele camera’s, de drone en private veiligheidsdiensten deden hun werk,” licht burgemeester Francis Benoit toe. “Elke melding kon daardoor meteen worden aangepakt. De mannen die op zondagnacht betrokken waren bij het incident zijn ondertussen allemaal geïdentificeerd en er werd een proces-verbaal opgesteld. We volgen de daders op de voet.”
Blik op volgend jaar
Naar de volgende editie toe wil de gemeente de veiligheidsaanpak nog verder verfijnen. Zo wordt er gekeken hoe gekende individuen de toegang tot het terrein kan worden ontzegd en worden specifieke zones, zoals het gebied achter de kerk, in de toekomst afgesloten.
“Niettemin heeft de verhoogde inzet zijn vruchten afgeworpen,” benadrukt burgemeester Benoit. “We mogen niet uit het oog verliezen dat de overgrote meerderheid van de bezoekers er een prachtig feest van heeft gemaakt.”
Het gemeentebestuur spreekt tot slot zijn uitdrukkelijke dank uit aan Politiezone Vlas, Brandweerzone Fluvia, het Rode Kruis, de private veiligheidsdiensten, alle programmapartners en de gemeentelijke medewerkers. Samen kijken zij alvast uit naar de volgende editie van Kuurne Kermis, waar feestbeleving en veiligheid opnieuw hand in hand zullen gaan.
Bekijk hier de Ezelsfeesten gezien door de lens van Pascale Vandecasteele en Nico Speleers



