BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU logo zwart
Nieuws, Samenleving

Roompot opent in 2021 nieuw natuurpark in Eksel

Roompot - Eksel Europa’s tweede en Nederlands grootste aanbieder van vakantiewoningen opent in 2021 een nieuw natuurpark in Eksel, het hart van de Limburgse Kempen. Het vakantiepark wordt in het uitgestrekte natuurdomein Bosland in de recreatiezone van het Exelshof geïntegreerd en zal 121 vakantiewoningen tellen. De bouwheer, Life Tree Group, is in februari al met de werken gestart zodat de eerste gasten er volgende zomer kunnen worden verwelkomd. De gemeente Hechtel-Eksel, bouwheer Life Tree Group en Roompot kondigen vandaag aan dat Roompot een derde park in België zal openen. Europa’s tweede en Nederlands grootste aanbieder van vakantiewoningen neemt volgend jaar namelijk zijn intrek in Eksel, waar het in de prachtige natuur een nieuw kwaliteitsvol vakantiepark zal uitbaten en er de vakantiewoningen zal verhuren aan gasten die de groene en bosrijke omgeving met de fiets of te voet willen ontdekken en willen genieten van al het mooie dat Limburg te bieden heeft. 121 comfortabele vakantiewoningen in het groen In totaal zal Roompot er 121 comfortabele en kwaliteitsvolle vakantiewoningen in de recreatiezone van het Exelshof van het natuurdomein “Bosland’ integreren. De gasten zullen er vanaf volgende zomer alle comfort terugvinden die zij van een vakantiewoning verwachten: een goed uitgeruste keuken, ruime slaapkamers met comfortabele bedden, wifi en een gezellige living met tv. De 84 vierpersoonswoningen zullen elk twee slaapkamers tellen, de 32 zespersoonswoningen elk drie en de vijf woningen voor 16 personen acht kamers. Verschillende woningen zijn aangepast voor gasten met een beperking. Werken al in februari gestart In de eerste week van februari is ontwikkelaar Life Tree Group met de eerste omgevingswerken gestart. Een eerste vakantiewoning kreeg ook al in de maand april vorm. Het coronavirus heeft bijna geen invloed gehad op de evolutie van de werken, zodat Roompot er de eerste gasten tegen de zomer van 2021 zal kunnen verwelkomen. Roompot CEO Jurgen van Cutsem zegt over het nieuwe park: “België is een belangrijke groeimarkt voor Roompot. We zijn dan ook bijzonder trots een uniek natuurpark in Eksel te kunnen openen. Bosland is een fantastische omgeving en een grote troef voor wie we vanaf volgend jaar in het park zullen mogen verwelkomen. Wij voelen er ons nu al erg welkom. Life Tree Group levert er fantastisch werk en de burgemeester Jan Dalemans en Eerste Schepen Nele Lijnen hebben vanaf ons eerste gesprek constructief meegedacht hoe we een succes van het nieuwe park kunnen maken.” Jan Dalemans, burgemeester van Hechtel-Eksel, zegt over de komst van het park in zijn gemeente: “De komst van dit natuurpark betekent een belangrijke economische stimulans voor onze gemeente. Dat een speler als Roompot het park zal uitbaten, garandeert ons dat dit professioneel en met oog voor kwaliteit zal gebeuren.” Nele Lijnen, Eerste Schepen van Hechtel-Eksel, voegt hier aan toe: “Onze gemeente en Bosland zijn een mooie trekpleister voor wie de regio wil ontdekken. Wie zijn fiets meeneemt zal dit onmiddellijk ontdekken: onze fietsroutes en de iconische fietsbrug “Fietsen door de Bomen’ in Pijnven zijn uniek. Ik ben blij dat Roompot en Life Tree Group voor onze mooie gemeente hebben gekozen en nieuwe Belgische en buitenlandse gasten zullen aantrekken.” Hendrik Danneels, ceo van Life Tree Group, zegt over dit project: “We zijn trots op dit unieke project dat perfect in de natuur is geïntegreerd. Na een belangrijke voorbereidende fase zijn we erg blij te zijn gestart met de werken. Het voelt erg fijn aan dit samen met Roompot en de gemeente te kunnen realiseren.” Igor Philtjens, gedeputeerde en voorzitter van Toerisme Limburg: “De komst van dit nieuwe vakantiepark betekent weer een extra troef voor het toerisme in Limburg! Het versterkt ons aanbod voor gezinnen – een van onze belangrijkste doelgroepen – doordat het perfect beantwoordt aan hun vraag. Bovendien bewijst dit initiatief dat ons nabijgelegen hefboomproject ‘Fietsen door de Bomen’ niet alleen heel wat toeristen, maar ook belangrijke investeerders aantrekt.

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
16 juli 2020
Geschreven door
Steven
Nieuws, Samenleving