BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU ACTUALITEIT AGENTSCHAP VZW

BRU logo zwart
Nieuws

Vierdeprovincialer Eendracht Kuurne speelt voortaan op kunstgrasmat

Foto NDZ
Foto NSK
Met het komend voetbalseizoen op het oog werd dinsdagavond de nieuwe kunstgrasmat van vierde provincialer Eendracht Kuurne voorgesteld.  Daarnaast kreeg ook de stadiumverlichting en de supporterstribune een volledige make over, net als de onmiddellijke omgeving rond de kunstgrasmat, meteen goed voor een investering door de gemeente Kuurne van zo’n slordige 540.000 euro (excl. BTW).  De ambitie van Eendracht Kuurne is echter groot, gezien de club hoopt met hun eerste ploeg binnen enkele jaren in tweede provinciale te kunnen spelen.  “Onze club trekt volop de kaart om onze eigen Kuurnse jeugd de kans te bieden om hen te bewijzen in het voetbal”, vertelt Kurt Herman, financieel verantwoordelijke van Eendracht Kuurne, “Om dit te kunnen waarmaken moeten we ervoor zorgen dat onze spelers zich ook goed voelen bij ons.  Reeds een tiental jaar koesterde onze club het stille verlangen om te kunnen spelen op kunstgras gezien dit ervoor zorgt dat er gemakkelijker kan gevoetbald worden.  We waren er ons van bewust dat dit een dure investering was, maar wel zijn geld meer dan waard, willen we onze Kuurnse voetbaljeugd binnen onze gemeentegrenzen willen houden en deze niet met lede ogen naar andere clubs zien vertrekken.  Met dit opgewaardeerd voetbalstation kunnen we alvast terug concurreren tegen andere ploegen, wat enkel maar een boost kan geven om nog beter te presteren komend- en volgende seizoenen.”  Naast het kunstgrasveld werden de terreinen van Eendracht Kuurne ook voorzien van nieuwe verlichting en kreeg de tribune een volledige make over, net als de onmiddellijke omgeving rond de nieuwe kunstgrasmat van de ploeg.  “We maakten van de zomerstop gebruik om de terreinen van Eendracht Kuurne te laten aanpakken”, vertelt Jan Deprez, schepen van sport, “De weergoden waren tijdens de werkzaamheden ons niet helemaal gunstig gezind, maar de deadline werd gelukkig gehaald.  Het nieuwe kunstgrasveld moet de club alvast in staat stellen om ook tijdens de herfst- en wintermaanden hun terrein maximaal te gebruiken.  Gezien de kostprijs van deze werken, werden deze opgenomen in het meerjarenplan van de gemeente.  Ik ben er zeker van dat deze werken enkel en alleen maar kunnen bijdragen dat de 250 spelers die Eendracht Kuurne telt zich nog beter zullen voelen als ze komen trainen of een match komen spelen in dit station.”  Eerder werd ook al in het Kuurnse sportpark die opende in de jaren ’70 een nieuw beachvolleyveld geopend en kreeg de muur van het gemeentelijke zwembad een make over van de hand van graffitikunstenaar Davidduits.

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
11 augustus 2021
Geschreven door
BRU redactie (NSK)
Nieuws