BRU logo zwart
Nieuws, Samenleving

Negen nieuwe Green Key labels voor West-Vlaanderen  

Negen nieuwe Green Key labels voor West-Vlaanderen

BRUGGE Op 27 januari ontvingen acht logiesuitbaters en één congreslocatie in West-Vlaanderen voor het eerst hun Green Key label, het internationale duurzaamheidslabel voor toerisme. De nieuwe Green Key-houders worden erkend voor hun inspanningen op het vlak van duurzaam en verantwoord ondernemen. In totaal telt West-Vlaanderen nu 53 duurzame locaties met een Green Key label.  “Logies, meeting- en congreslocaties kunnen sinds vorig jaar een provinciale subsidie aanvragen voor het behalen of vernieuwen van het Green Key label. We zien dat deze financiële steun een stimulans is om de stap richting Green Key label te zetten,” aldus Jurgen Vanlerberghe, gedeputeerde voor Toerisme. 
 
Green Key is internationaal het meest bekende ecolabel voor toerisme. Het label maakt in een oogopslag zichtbaar welke toeristische uitbaters duurzamer bezig zijn. De locaties dienen te voldoen aan criteria op vlak van management, energie, water, afval, schoonmaak, voeding, groenonderhoud en maatschappelijk verantwoord ondernemen. Als milieubewuste consument kan je hier dus met een gerust hart je vrije tijd doorbrengen. Het Green Key-label wordt in Vlaanderen gecoördineerd door GoodPlanet met steun van Toerisme Vlaanderen. Toeristische locaties kunnen het label aanvragen via www.green-key.be. Het label is er voor logies, meeting locaties, attracties en restaurants.

Provinciale ondersteuning 

Sinds 2024 voorziet de Provincie een subsidie voor het behalen en vernieuwen van het Green Key label. Logies en zakelijke locaties kunnen een provinciale subsidie aanvragen voor de instapkost en auditkosten voor dit label. De jaarlijkse bijdrage betalen ze zelf. Meer info via www.westtoer.be/green-key.

De negen nieuwe Green Key locaties 

B&B Royal Swans Brugge Brugse Ommeland
Mansion9Bruges Brugge Brugse Ommeland
Novotel Brugge Centrum Brugge Brugse Ommeland
Concertgebouw Brugge Brugge Brugse Ommeland
B&B Droomkerke Ruiselede Brugse Ommeland
Les Cabanes d’Ostende Oostende Kust
Rosa Hotel Oostende Kust
Fika Stuga Heuvelland Westhoek
Residence 5 Ieper Westhoek

Een overzicht van alle Green Key houders aan de Kust en in de Westhoek, Leiestreek en Brugse Ommeland is te vinden via Green Key | Visit West-Vlaanderen (visitwestvlaanderen.be)

ImpACT traject

Naast het Green Key label willen de Provincie West-Vlaanderen en Westtoer de toeristische spelers verder stimuleren tot actie. Het ImpACT traject helpt hen om onder begeleiding van experten een concreet duurzaamheidsplan te ontwikkelen. Een plan op maat dat de organisatie concrete resultaten oplevert, dat efficiënt te realiseren is, mét een tijdsinvestering die de organisatie blijvend vooruithelpt. Wanneer je het traject doorlopen hebt behaal je geen label maar het kan wel een opstapje zijn om het Green Key label te behalen.

Alle info over dit traject voor toeristische ondernemers via www.westtoer.be/impact-traject

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
28 januari 2025
Geschreven door
BRU redactie Ronny Hantson
Nieuws, Samenleving

Geslaagde kerstvakantie voor de kust

BRUGGE – Het provinciebedrijf Westtoer en de toeristische sector aan de kust blikken terug op een geslaagde kerstvakantie. In totaal zijn 1,8 miljoen toeristische overnachtingen