BRU logo zwart
Brandweer en Politie, Nieuws

Twee drugdealers op heterdaad betrapt in Kortrijk

KORTRIJK – Op vrijdag 14 februari slaagde de politiezone VLAS erin twee drugdealers op heterdaad te betrappen en aan te houden na een korte achtervolging in de buurt van het nieuwe stadspark Vlasakker in Kortrijk. De actie volgde op een melding van een waakzame wandelaar, die rond 17.00 uur verdachte activiteiten had opgemerkt.

Alertheid leidt tot snelle aanhouding
De wandelaar signaleerde twee mannen op een elektrische step in het oude gedeelte van de Maandagweg, vlakbij het stadspark. Toen politieteams ter plaatse arriveerden, namen de twee verdachten meteen de vlucht en verdwenen ze in het dichte struikgewas. Na een korte zoektocht en achtervolging werden de jongemannen aangehouden.

Drughond speelt cruciale rol
Met de hulp van de PZ VLAS-drughond en zijn geleider, die snel ter plaatse waren, vonden de politiemensen ongeveer 30 gram cannabis, verpakt in gripzakjes en klaar voor verkoop. Daarnaast werden ook zo’n 40 lege gripzakjes aangetroffen. De verdachten, twee meerderjarige mannen die al bekend zijn bij politie en parket, werden overgebracht naar het commissariaat voor verder onderzoek.

Politie benadrukt belang van meldingen
“De verdachten waren duidelijk van plan om drugs te dealen,” aldus een woordvoerder van de politie. “Dankzij de alertheid van de wandelaar, ons team en de speurneus van onze drughond is dat voorkomen. Het zoeken in het dichte struikgewas, vol doornen, was een uitdaging, maar de drughond bewees opnieuw zijn waarde. We roepen iedereen op om verdachte situaties of personen altijd te melden via 1701. Samen maken we de buurt veiliger.”

De politiezone VLAS blijft inzetten op een proactieve aanpak van drugshandel en benadrukt het belang van samenwerking met burgers om verdachte activiteiten snel te signaleren.

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
20 februari 2025
Geschreven door
BRU redactie (RMK)
Brandweer en Politie, Nieuws