ON/ART presenteert tijdens WONDER Festival in Kortrijk drie nieuwe installaties van kunstenaars uit Vlaanderen en Noord-Frankrijk. De werken zijn nog tot en met 8 november 2026 te ontdekken op de locatie OVERKOP in de Groeningestraat.
Het grensoverschrijdende project van Designregio Kortrijk en Le Fresnoy brengt kunstenaars, organisaties en experten samen rond digitale mediakunst. Daarbij staan experiment, technologische innovatie en kennisuitwisseling centraal.
Digitale kunst die bezoekers actief betrekt
De drie installaties behandelen uiteenlopende thema’s, waaronder gedeelde ruimte, ecologie, technologie en de toekomst van de aarde. De bezoekers bekijken de werken niet alleen, maar worden ook onderdeel van de ervaring.
Shared Ground: een landschap dat voortdurend verandert
In Shared Ground creëert de Belgische kunstenaar Bram Lattré een digitaal landschap dat reageert op de aanwezigheid van bezoekers. Wie over de installatie loopt, laat tijdelijke sporen van licht en beweging achter.
Hoe meer mensen deelnemen, hoe sterker het landschap verandert. Zo onderzoekt Lattré op een interactieve manier hoe mensen ruimte innemen, samen delen en mee vormgeven.

De kunstenaar staat bekend om zijn immersieve installaties waarin licht, data en creatieve technologie samenkomen. Voor Shared Ground vertaalt hij landschappelijke beelden naar een interactieve puntenwolk die bezoekers letterlijk onder hun voeten ervaren.
Sourcing maakt onzichtbare signalen zichtbaar
De Franse kunstenaar Miguel Miceli richt zich in Sourcing op elektromagnetische velden die voortdurend door onze omgeving bewegen. Een mechanische antenne vangt signalen op en zet die om in licht, beweging en geluid.

De sculpturale installatie verandert de tentoonstellingsruimte in een bijzondere omgeving waarin technologie tegelijk fascinerend en vervreemdend aanvoelt. Miceli stelt vragen over de invloed van technologische systemen op mens, natuur en leefomgeving.
Fabien Zocco kijkt naar de verre toekomst
Met Géographie des Origines onderzoekt Fabien Zocco de verhouding tussen geologische tijd, wetenschap en menselijke verbeelding. De installatie vertrekt vanuit het idee van Pangea Proxima, een mogelijk toekomstig supercontinent dat volgens geologische theorieën pas over honderden miljoenen jaren zou ontstaan.

Zocco combineert artificiële intelligentie, generatieve technieken en digitale fabricage. Het resultaat bestaat uit een sculptuur en bewegende, digitaal gegenereerde beelden. Samen vormen ze een reflectie over de plaats van de mens binnen de enorme tijdschaal van de aarde.
Onderdeel van grensoverschrijdend project
De drie werken illustreren hoe hedendaagse mediakunst technologie kan inzetten om nieuwe ervaringen en perspectieven te creëren. ON/ART ondersteunt kunstenaars uit Vlaanderen en Noord-Frankrijk bij de ontwikkeling van vernieuwend werk en stimuleert samenwerking over de Belgisch-Franse grens heen.
WONDER Festival loopt nog tot en met 8 november 2026 in Kortrijk, UNESCO City of Design. Het festival brengt bezoekers langs 22 locaties met projecten rond design, kunst, technologie en innovatie.
De drie ON/ART-installaties staan opgesteld bij OVERKOP, Groeningestraat 20 in Kortrijk.
Meer informatie: WONDER Festival (https://wonder-festival.be/locaties/overkop) en ON/ART (https://designregio-kortrijk.be/en/drk-for-you/on-art).
ON/ART is een initiatief van Designregio Kortrijk en Le Fresnoy, het internationale productie- en opleidingscentrum voor digitale en audiovisuele kunsten in Tourcoing. Het project krijgt steun van Interreg France-Wallonie-Vlaanderen en het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO).



