BRU logo zwart
Brandweer en Politie, Nieuws

Politie Westkust rolt bende oplichters op met hulp van taxichauffeur

NIEUWPOORT / EVERE De politiezone Westkust heeft een bende oplichters opgerold die via een sluwe truc mensen geld aftroggelden. De daders deden zich voor als bankmedewerkers en maakten gebruik van een taxichauffeur om bankkaarten en smartphones van slachtoffers op te halen. Op 5 mei werden drie verdachten gearresteerd in Evere en Anderlecht.

De zaak kwam aan het rollen na een aangifte van een vrouw uit Nieuwpoort op 24 januari 2025. Ze had via een valse e-mail persoonlijke gegevens doorgegeven en werd vervolgens opgebeld door zogenaamde bankmedewerkers. Die wisten haar te overtuigen om haar bankkaart en gsm mee te geven met een taxi die aan haar deur verscheen. Niet veel later werd haar rekening geplunderd.

Uit het daaropvolgende onderzoek bleek dat dezelfde taxi betrokken was bij minstens zeven gelijkaardige feiten. De oplichters gingen telkens op dezelfde manier te werk en maakten in totaal zo’n 200.000 euro buit. Ze gebruikten het geld onder andere voor het aankopen van cadeaubonnen en luxegoederen.

De speurders kwamen uiteindelijk uit bij een 31-jarige man uit Evere, die vermoedelijk de taxichauffeur was. Twee andere verdachten uit Anderlecht, van 24 en 27 jaar oud, zouden instaan voor de aankopen van de luxeartikelen. Op 5 mei werden huiszoekingen uitgevoerd in Evere en Anderlecht, waarbij de drie verdachten werden opgepakt. Ze werden voorgeleid bij de onderzoeksrechter in Veurne, die hun aanhouding beval.

Op 9 mei beslist de raadkamer over hun verdere aanhouding. Het onderzoek wordt intussen verdergezet door PZ Westkust.

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
7 mei 2025
Geschreven door
BRU redactie (RMK)
Brandweer en Politie, Nieuws