OUDENAARDE – Op donderdag 17 oktober staat Oudenaarde samen met andere Vlaamse steden, stil bij de impact van kanker. Op de Markt kunnen bezoekers van 9 tot 17 uur een persoonlijke boodschap achterlaten op een grote posterwand van Kom op tegen Kanker. “We grijpen dit moment aan om steun te betuigen aan iedereen die met deze ziekte te maken heeft,” zegt burgemeester John Adam.
Op de derde donderdag van oktober organiseert Kom op tegen Kanker traditioneel de Dag tegen Kanker. De actiedag wil aandacht vragen, voor de duizenden mensen die leven met of nabij kanker. Oudenaarde neemt dit jaar opnieuw deel en plaatst samen met Kom op tegen Kanker een infostand op de Markt, vlak voor de fontein. “Voor veel mensen is kanker geen ver-van-mijn-bed-verhaal. Het is iets wat je meedraagt, van dichtbij of van wat verder, maar altijd met een blijvende impact,” zegt burgemeester John Adam. “Op deze dag laten we zien dat we om elkaar geven, in goede én moeilijke tijden.”
Panelen met een geel lintje
Bezoekers kunnen op de panelen van de organisatie een persoonlijke, warme boodschap neerschrijven. “De panelen met een afbeelding van het gele lintje zijn een symbool van verbondenheid,” zegt schepen Elisabeth Meuleman, bevoegd voor Sociale Zaken. “We nodigen iedereen uit om hun steun te tonen aan iedereen die getroffen is door kanker met een hartverwarmende boodschap. Zo tonen we samen dat ze er niet alleen voor staan.”
De infostand van Kom op tegen Kanker op de Markt is geopend van 9 tot 17 uur. Vrijwilligers van Kom op tegen Kanker, zijn de hele dag aanwezig om uitleg te geven en informatie te verstrekken. Wie niet fysiek aanwezig kan zijn om een boodschap te schrijven, kan het gele lintje ook digitaal delen op sociale media met #DagTegenKanker.
