BRU logo zwart
Brandweer en Politie, Nieuws

Storm Goretti veroorzaakt heel wat schade in België

Storm Goretti

Het weer liet zich in 2026 al van zijn grilligste kant zien. Na sneeuw eerder deze week kregen we vandaag te maken met stevige wind en aanhoudende regen. Storm Goretti raast sinds gisteravond omstreeks 21 uur over het land en zorgde vandaag voor windstoten tot 100 km/u. Dat leverde een code geel op voor wind, regen en gladheid.

De brandweer moest op verschillende plaatsen uitrukken voor stormschade. Vooral het westen van het land werd zwaar getroffen, al ontsnapte ook Brussel niet aan de storm. Op de E40 belandde een boom op de rijweg en op een andere plaats vloog een tuintafel door het raam van een woning.

Storm Goretti
Foto Samson

Omgewaaide bomen en wateroverlast

Brandweerzone Fluvia had het bijzonder druk. Niet minder dan 67 oproepen kwamen binnen op de dispatching, voornamelijk voor omgewaaide bomen. Later op de dag kwamen daar ook meldingen van wateroverlast bij. Onder meer in de Gullegemsestraat in Heule belandden meerdere bomen op de rijbaan. Ook in Zonnebeke, Langemark-Poelkapelle en Westouter werden omgevallen bomen gemeld.

Beterschap vanaf dinsdag

In de afgelopen 24 uur viel er evenveel neerslag als normaal over een volledige maand. Toch is er beterschap in zicht: vanaf dinsdag worden opnieuw temperaturen rond de 10 graden voorspeld.

Storm
Foto FVL

De storm woedde vooral in de Westhoek en in mindere mate aan de kust. In het oosten van West-Vlaanderen bleef de wind aanvankelijk beperkter, al trok die later ook daar aan vanuit het noordwesten. Koude lucht stroomt opnieuw binnen, wat vannacht, morgen en zondag voor lagere temperaturen zal zorgen. Zaterdag schommelen de temperaturen rond het vriespunt en er wordt nog neerslag verwacht, mogelijk in de vorm van natte sneeuw of zelfs sneeuw die kan blijven liggen.

Afgerukte elektriciteitskabels

“In de meeste gevallen gaat het om bomen en takken op de weg in de regio Heuvelland, Ieper en Wervik”, laat Brandweer Westhoek weten. Op drie locaties werden ook afgerukte elektriciteitskabels gemeld. In de Kemmelstraat in Kemmel stond de straat blank doordat het water niet weg kon.

Storm Goretti
Foto Samson

In Nieuwpoort werd het hekwerk rond bouwproject The Grand door de storm omvergeblazen. De constructie, die bedoeld was om de stellingen en gevel te beschermen, ging tegen de grond. Gelukkig stonden er geen voertuigen langs de weg geparkeerd, waardoor de schade beperkt bleef.

Ook in Wijtschate, een deelgemeente van Heuvelland, kwam een elektriciteitskabel naar beneden. De kabel belandde op de rijbaan in de Rijselstraat, die daarop volledig werd afgesloten. Netbeheerder Fluvius is ter plaatse om de schade te herstellen.

Tuinmeubilair door het raam

In Aalbeke, deelgemeente van Kortrijk, was de impact eveneens groot. Voor Sammy Declercq en zijn gezin was het deze ochtend schrikken toen ze een luide knal hoorden. Het tuinmeubilair was door de storm door het raam naar binnen gevlogen en richtte een grote ravage aan.

Ook in Moorslede zorgde de hevige regenval voor problemen. Doordat de grachten het water niet meer konden slikken, moest de Waterdamstraat tijdelijk worden afgesloten.

Verder landinwaarts, in de regio Mechelen, moest de brandweer eveneens tientallen keren uitrukken. Daar bleef de schade wel beperkter. “Het ging vooral om wateroverlast en enkele omgewaaide bomen of afgebroken takken,” klinkt het.

Deel dit artikel
Facebook
Twitter
LinkedIn
9 januari 2026
Geschreven door
BRU redactie (NSK)
Brandweer en Politie, Nieuws